Västergötlands friidrottsförbund
Skip Navigation Links
Startsida
Organisation
Tävlingar 2014
Adresslista
Resultat
Utestatistik
Innestatistik
Distriktsrekord
Gästbok
Ungdomskommittén
Skip Navigation Links
Kvalgränser GM 2014 ute
Anmälan GM 2014 ute
Länkar
Skip Navigation Links
Långloppscupen
Svenska Friidrottsförbundet
UC Väst
SISU idrottsutbildarna

  Tävlingar 2014
  TypDatumArrangör Inbjudan Off. resultatlista
Skövde 6-timmars Llör 8 marsTeam Ultrasweden LK
TIF-terrängen Llör 12 aprilTrollhättans IF Inbjudan Resultat
Skövdeloppet Llör 26 aprilIFK Skövde FIK Inbjudan Resultat
UT-milen Llör 26 aprilUlricehamns OK
Slottsloppet Llör 3 majSollebrunns AIK
Springtime Llör 3 majMariestads AIF Inbjudan Resultat
Dahlöfs mosse runt Ltis 6 majTV 88
Sjömarksloppet Llör 10 majSjömarkens IF
Valle Extreme Run Llör 10 majIstrums SK Inbjudan
Lidköpings Stadslopp Lsön 11 majLidköpings IS Inbjudan Resultat
Distriktstävling Asön 11 majIF Hagen Inbjudan Resultat
Vårruset Ltis 13 majVänersborgs SK
Maratonstafetten Lons 21 majTrollhättans IF
Undenästerrängen Llör 24 majSOK Unden Inbjudan Resultat
Åsarpsloppet Llör 24 majRedvägs SK
Llör 24 maj-
Kasttävling Alör 24 majIK Ymer
McDonaldsspelen Asön 25 majTrollhättans FIK
The Run Kinnekulle Lmån 26 majClub Run Västergötland
Milterrängen Ltor 29 majTibro AIK Inbjudan Resultat
Alingsåsloppet Ltor 5 juniOK Skogshjortarna
Karlsborgs Fästningsflås Lfre 6 juniSOK Träff Inbjudan
Råda Ultra natt Lfre 6 juniLidköpings VSK Inbjudan
SkaraRacet Afre 6 juniIstrums SK Inbjudan Resultat
Edetspelen Afre 6 juniIK Bergaström Inbjudan
Navåsterrängen Lfre 6 juniNavåsens FK Inbjudan Resultat
Skararacet Afre 6 juniIstrums SK
Kraftmätningen Alör 7 juniFalköpings FIK Inbjudan
Lek&Spring-spelen Alör 7 juniFalköpings FIK Inbjudan
Kullingspelen Asön 8 juniHerrljunga SK Inbjudan Resultat
Alingsåsloppet Lsön 8 juniOK Skogshjortarna
Ymerspelen 14-15/6 Alör 14 juniIK Ymer Inbjudan
DM/VDM 1500 m Alör 14 juniSOK Unden Inbjudan Resultat
Otterberget Upp Llör 14 juniSOK Unden Inbjudan Resultat
Lilla Vänerspelen Asön 15 juniLidköpings IS
Tibrotimman Atis 17 juniTibro AIK Inbjudan Resultat
DM 5000 Atis 24 juniIstrums SK Inbjudan Resultat
Midnattsloppet Lfre 27 juniKvänums IF Inbjudan Resultat
12- och 24 timmars 5-6/7 Llör 5 juliSOK Knallen
Riddarsprånget Lmån 7 juliSOK Unden Inbjudan Resultat
Kraftprovet Lfre 18 juliTrollhättans IF
Skövde Ultrafestival 1-3/8 Lfre 1 augustiTeam Ultrasweden LK
Läcköloppet Lfre 1 augustiKållandsö GIF
Sörörundan Lons 6 augustiGullspångs IF Inbjudan Resultat
DM/VDM 10.000 m. Atis 12 augustiTrollhättans IF Inbjudan Resultat
Hagenloppet Llör 16 augustiIF Hagen Inbjudan Resultat
Öxabäcksloppet Llör 16 augustiÖxabäcks VIK Inbjudan Resultat
Göteborgsvarvets seedningslopp Lsön 17 augustiSOK Knallen
UDM P/F 12 - 17 Asön 17 augusti  Inbjudan Resultat
Skarakampen (Även UDM-grenar) Alör 23 augustiIstrums SK Inbjudan Resultat
Mariestads Marathon Llör 23 augustiMariestads AIF Inbjudan Resultat
Västgötaloppet Trial Llör 23 augustiÄspereds IF
Herrljungaspelen Asön 24 augustiHerrljunga SK Inbjudan Resultat
Edet runt Llör 30 augustiIK Bergaström Inbjudan
Mullsjö X-trial halvmaraton Llör 30 augustiMullsjö SOK Inbjudan
Vänerspelen Asön 31 augustiLidköpings IS
Snickarspelen-Träkampen Aons 3 septemberTibro AIK Inbjudan Resultat
Rådalunken Llör 6 septemberLidköpings VSK
Skräcklanmaran Llör 13 septemberLK TV 88 Inbjudan Resultat
Lilla Martenloppet Llör 13 septemberSkene SoIS
SLA-lloppet Llör 13 septemberIFK Skövde FIK
Kretsloppet Lons 17 septemberSOK Knallen
Kretsloppet Llör 20 septemberIK Ymer
IstRun Llör 20 septemberIstrums SK Inbjudan Resultat
IstRun Llör 20 septemberIstrums SK
Åsaflåset Lsön 21 septemberTidaholms SOK Sisu Inbjudan Resultat
Lilla McDonaldsspelen Asön 21 septemberTrollhättans FIK
Mössebergslunken Llör 4 oktoberIK Wilske Inbjudan Resultat
Billingehusloppet Llör 11 oktoberIFK Skövde FIK
Running lights Llör 11 oktoberAlingsås IF
Göteborgsvarvets seedningslopp Lsön 12 oktoberTV 88
Göteborgsvarvets seedningslopp Lsön 26 oktoberIF Hagen
Knalleterrängen Lsön 26 oktoberBorås SK
Viktkastningstävling Asön 30 novemberIK Ymer Resultat
Sylvesterloppet Lons 31 decemberIF F & S, Vänersborg

 
Västergötlands Friidrottsförbund, webmaster@vfif.com